FAKULTATIVNO UČENJE TURSKOG JEZIKA U PRVOJ KRAGUJEVAČKOJ GIMNAZIJI

BEJZA SPECIJALNI GOST NA CIKLUSU KONCERATA “MUZIČKI TRENUTAK“ MŠ AMADEUS
februar 26, 2015
FESTIVAL KULTURE I JEZIKA – „ČISTO PRIJATELJSTVO“
mart 17, 2015

FAKULTATIVNO UČENJE TURSKOG JEZIKA U PRVOJ KRAGUJEVAČKOJ GIMNAZIJI

Nakon uspešno uspostavljene saradnje sa Centrom za stručno usavršavanje zaposlenih kao i Prvom kragujevačkom gimnazijom realizovan je projekat fakultativnog učenja turskog jezika u Kragujevcu.

IMG_0245 (Small)

Đaci Prve kragujevačke gimnazije ali i zaposleni u školi početkom ove godine imali su priliku da se prijave za učenje jednog od popularnijih jezika današnjice naročito među omladinom i onima koji redovno letuju u Turskoj.

Bejza edukativni centar je obezbedio stručni kadar, maternje govornike kada su u pitanju predavači, zatim udžbenike kao i dosta dodatnog materijala.

Nastava se odvija subotom i planirano je da ista traje do kraja školske godine, dok će se od naredne školske godine najverovatnije uvesti neki drugi jezik u zavisnosti od želja mladih Kragujevčana.